Повернутися до звичайного режиму

Шановні БАТЬКИ!!!

У цей час , звертаємось, саме, до вас!


Останнім часом збільшується кількість тривожних станів щодо суїцидальної поведінки в підлітковому віці. До перехідного періоду дитина налаштована на правила, які їй встановлюють дорослі. Саме, в підлітковому віці дозрівають ті частини мозку, які відповідають за вміння бачити наслідки своїх дій, сприймати інформацію критично, адаптуватися до різних обставин та їн. Оскільки, цей період є нестійким і дуже вразливим, тому бути одному підлітку ще не можна. Як допомогти підлітку пройти через цей період? Докладно розповісти про зміни, які відбуваються. Не порівнювати дитину з собою в підлітковому віці або іншими. Оскільки, в теперішніх дітей інші цінності. У них переважає прагнення виділятися, привертати на себе увагу, самостверджуватися, вони легко роблять вибір.

Тривожні сигнали для батьків:

1.навчальні - погіршення успішності та мотивації, зниження пізнавальної активності;

2.емоційні – збудливість, імпульсивність, підвищена тривожність, пригніченість, розчарування, різкі перепади настрою;

3.фізіологічні - безсоння, втомлюваність, зниження життєвого тонусу, зміна харчової поведінки;

4.поведінкові – апатія та замкнутість, суперечки та опір, втрата інтересу до захоплень і справ, протест проти вимог і правил, які раніше були вагомі, зміна кола спілкування.

5.Часто в підлітків спостерігається імпульсивність, ворожість, замкнутість, накопичення стресу, невміння розібратися в критичних ситуаціях, невміння просити про допомогу або зовсім відсутність дорослого, якому можна довіряти.

Батькам важливо знати, що підлітковий вік – це своєрідний тест батьківства.

Дорослим важливо спілкуватися з дитино спокійно. Пояснити , що різні емоції – це нормально, як позитивні так і негативні. Допомогти дитині знайти спосіб як контролювати гнів. Головне – скласти з підлітком довірливі стосунки, щоб він міг з вами поділитися. Не критикувати і не докоряти, а просто дати час, коли він заспокоїться, не переслідувати і не вимагати пояснень. Дуже важливо навчити дитину справлятися зі стресом, в іншому випадку цю роль на себе може взяти агресія, погані компанії, шкідливі звички, онлайн ігри.

Дорогі батьки!!!

БажаємоВам відвертих та щирих стосунків зі своїми дітьми!!!

Кiлькiсть переглядiв: 232

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.