Тиждень математики

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. «Зацікавити розум дитини – ось що є одним з основних положень нашої доктрини. І ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми б сказали навіть, пристрасть до навчання», - писав видатний російський математик М.В.Остроградський. Щоб спонукати учня до навчання, треба розвивати в ньому потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає, що в самому процесі навчання він повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості. Одним із засобів зацікавлення учнів є добре продумана позакласна робота. Такі заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення наук, прищепити учням любов до них, сприяють розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмового матеріалу. Позакласні заходи та заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до них, він докладно вивчає позакласну літературу, розширюючи і поглиблюючи тим самим свої знання. З 16 по 20 березня у школі проводився тиждень математики для учнів 5-9 класів, девізом якого були слова:

«Найдавніша на планеті,

Всіх наук – ЦАРИЦЯ!

Математика, ти наша

Вірна помічниця!»

До участі в тижні математики намагалися залучити учнів усіх класів. Щоб цього досягти, крім загальних заходів проводилися тематичні ігри і конкурси в кожному класі.

Тиждень математики розпочався із оголошення на шкільній лінійці плану проведення тижня математики, а також конкурсів на найкращий складений кросворд, вірш, легенду чи казку про математику. Учні 7 класу прийняли участь у грі «Мужність проти краси», де діти розв’язували задачі із рубрики «Цікава математика».

У вівторок учні класу були учасниками гри «Найрозумніший». Із поставленими завданнями діти справились, впевнено відповідали на запитання, були активними. «Найрозумнішим» стала Гринюк Роксолана. Дуже приємно, що девятикласники можуть не тільки розв’язувати задачі, а й мають почуття гумору, вміють підтримувати один одного.

У середу учні 5 і 6 класів були учасниками «Подорожі в країну математики» під час проведення якої члени цих команд проявили допитливість, ініціативу, кмітливість. Перемогу отримала команда 6 класу.

У четвер учні 5-9 класів мали змогу прийняти участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».

У п’ятницю учні 8 класу прийняли участь у грі «Показуха» під час якої діти проходили такі етапи як «називалки», «показалки» , малювалки», «обганялки».

Перемогу здобула команда «Профі», капітаном якої був Пророчук Назар. В цей же день був проведений підсумок проведення тижня математики і переможцям вручили призи.

Протягом усього тижня учні розгадували кросворди, розв’язували логічні задачі і головоломки із сірниками, грали в ігри, відповідали на запитання вікторини, а також взнали багато цікавого про життя видатних математиків, історію походження математичних знаків, познайомилися із різноманітними легендами про математику.

Переможці конкурсів:

«Кращий зошит» - учень 8 класу Грималюк Іван,

«Портрет учителя» - учень 9 класу Бурдяк Степан,

«Цікавий факт» - учениця 8 класу Стефурак Марія,

«Кращий кросворд» - учениця 7 класу Крисяк Галина,

«Кращий ребус» - учениця 9 класу Колобейчук Марія.

Участь у різноманітних конкурсах сприяє розвитку математичної культури учнів, їх мислення, підвищує інтелектуальний рівень, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики
Кiлькiсть переглядiв: 562

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.