Весна цього року виявилась дуже складною. Особливо непросто педагогам, які й так під кінець навчального року відчувають втому і виснаження.

Вигорання – це реакція людини на хронічну втому. Вона починає негативно ставитись до роботи та предмету своєї професійної діяльності, у неї знижується самооцінка.

Це захисний механізм організму, який часто не усвідомлюється.

Емоційному вигоранню піддаються не тільки люди зі стажем. Серед молодих вчителів є відсоток таких, які швиденько вигорають і знаходять собі іншу роботу.

У результаті постійних стресів у людини може розвинутись негативне сприйняття світу: все погано, ніякого позитиву в принципі не буває, усі люди злі, підлі, вас завжди надурять. Це стає життєвою позицією. Ти розумієш, що нема в цієї людини жодної радості в житті. Вона собі їх не дозволяє.

Які ж ознаки допомагають визначити тривалий професійний стрес та початок емоційного вигорання? В наш час дослідниками виділено понад 100 таких симптомів. Здебільшого наукові джерела поділяють симптоми вигорання на три категорії: фізичні, поведінкові та психологічні.

/Files/images/2019_2020_nr/vigorannya/пв1.jpg

/Files/images/2019_2020_nr/vigorannya/пв2.jpg

/Files/images/2019_2020_nr/vigorannya/пв3.jpg

/Files/images/2019_2020_nr/vigorannya/пв4.jpg

/Files/images/2019_2020_nr/vigorannya/пв5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.